Connecting Consciousness

Kodeks postępowania

Oto zasady postępowania:

 1. Każdy członek jest odpowiedzialny za przeczytanie, zrozumienie i przestrzeganie Kodeksu Postępowania (KP) Connecting Consciousness (CC). Należy pamiętać, że aktualizacje mogą być dodawane bez powiadomienia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące KP lub jego aktualizacji, skontaktuj się z lokalnym koordynatorem. Kiedy dołączasz do CC jako członek, łączysz się z CC na platformach społecznościowych, takich jak Mighty Networks, i/lub uczestniczysz w jakichkolwiek wydarzeniach sponsorowanych przez CC, działania te oznaczają twoją zgodę na KP Connecting Consciousness i twoje zobowiązanie do przestrzegania przedstawionych tu wytycznych.

 2. Zachęcamy członków, by zapraszali innych do przyłączenia się do Connecting Consciousness. Aby dołączyć do CC, poproś potencjalnych członków, by odwiedzili stronę https://www.connecting-consciousness.org, kliknęli na logo Connecting Consciousness i wypełnili wymagane informacje. Należy pamiętać, że tylko zarejestrowani członkowie mogą uczestniczyć w wydarzeniach i platformach sponsorowanych przez CC, co pozwala nam stworzyć bezpieczną przestrzeń dla członków, w której mogą się połączyć.

 3. Tylko upoważnieni koordynatorzy Connecting Consciousness mogą zakładać grupy CC online lub w mediach społecznościowych. Żadna osoba nie może używać informacji kontaktowych CC do tworzenia lub współtworzenia grupy CC w innym celu, np. tworzenia osobnej grupy nie związanej z CC (w tym osobnych grup w mediach społecznościowych itp.).

 4. Członkowie, którzy chcą organizować lokalne spotkania CC, muszą to robić za zgodą i pod kierunkiem swojego krajowego lub lokalnego koordynatora przeszkolonego przez CC.

 5. Pełna szacunku i ożywiona debata może być pożyteczna, jeśli odbywa się w zdrowych granicach. Jeśli jednak taka debata przerodzi się w kłótnię lub destrukcyjne zachowanie, może to skutkować usunięciem członka/członków z grupy, a potencjalnie także z CC. Decyzja koordynatora w tej sprawie będzie ostateczna.

 6. Praktykuj życzliwość, traktując innych członków CC tak, jak sam chciałbyś być traktowany. W tym celu unikaj zamieszczania komentarzy z trzeciej ręki, plotek czy ataków na siebie nawzajem. Zachęcamy do dzielenia się osobistymi pomysłami i strategiami, ale nie oferuj niechcianych rad, które rzadko są doceniane.

 7. Nie zastraszaj ani nie groź innym członkom. Takie zachowanie będzie traktowane jako zakłócanie porządku i może być powodem natychmiastowego zakończenia twojego członkostwa w CC. Jeśli członek kiedykolwiek poczuje się zagrożony, musi natychmiast zgłosić to koordynatorowi krajowemu lub stanowemu.

 8. Częścią doświadczenia CC jest nawiązywanie przyjaźni z innymi członkami CC. Należy pamiętać, że wymiana danych osobowych jest wyłącznie wyborem każdego członka i odbywa się na jego własne ryzyko/zysk. Żaden członek CC nie powinien starać się zaimponować innym, że jest w jakiś sposób bardziej zaawansowany duchowo niż inni członkowie. Wszystkie pytania, pomysły i wiedza członków są cenione i doceniane, niezależnie od stażu członkowskiego, duchowego wykształcenia czy innych czynników.

 9. Publikując na portalach społecznościowych lub platformach sieciowych, takich jak Mighty Networks, pamiętaj o rosnącej liczbie członków CC na całym świecie oraz o ogólnej ilości postów. Zbyt częste publikowanie postów po sobie zapycha kanał i sprawia, że poruszanie się po nim jest czasochłonne dla innych członków. Dlatego nie pisz więcej niż 10-15 postów dziennie, nie przekraczając 400 postów miesięcznie. Pamiętaj, że te wytyczne dotyczą tylko nowych postów; członkowie mogą wysyłać dowolną liczbę odpowiedzi i prywatnych czatów.

 10. Komentarze, opinie i filmy zamieszczane na platformach CC, takich jak Mighty Networks, niekoniecznie reprezentują poglądy Connecting Consciousness, ani właścicieli czy organizatorów grupy. Ponieważ wszystkie filmy pochodzą z innych portali społecznościowych, to właśnie te organizacje mają prawo je usunąć. Wszystkie komentarze pisemne i zamieszczane filmy wideo podlegają wytycznym Kodeksu Postępowania CC.

 11. Zabronione są obraźliwe komentarze o charakterze seksistowskim, rasistowskim czy genderowym. Zabronione jest umieszczanie zdjęć lub pisemnych historii dotyczących nadużyć, w tym niepokojących lub nadmiernie graficznych obrazów, kultu satanistycznego lub przemocy. Decyzje o tym, co stanowi obraźliwy materiał, należą do koordynatora CC, który ma prawo zakończyć wątek, czat, kanał lub indywidualne członkostwo.

 12. Aby nie stać się targowiskiem, członkowie nie mogą na platformach CC prowadzić autopromocji ani reklamować się w zamian za  wynagrodzenie finansowe. Członkowie mogą jednak od czasu do czasu odnosić się do swoich osobistych stron internetowych.

 13. Żadna osoba ani grupa osób nie powinna próbować praktykować magii jakiegokolwiek rodzaju bez wcześniejszego uzyskania wyraźnego  pozwolenia koordynatora CC. Dla przykładu, dopuszczalne jest rozpoczęcie spotkania modlitwą lub medytacją o ochronę duchową, jednak wywoływanie duchów jest surowo zabronione.

 14. W żadnym wypadku nie wolno wprowadzać ani udostępniać żadnych materiałów, które niosą ze sobą negatywne powiązania energetyczne. CC zastrzega sobie prawo do wykluczenia każdego, kto jest satanistą lub kto świadomie chce zaszkodzić innym i/lub stara się mieć destrukcyjny wpływ.

 15. Jeśli którykolwiek z członków uważa, że te zasady zostały złamane, musi natychmiast skontaktować się z koordynatorem w swoim kraju/województwie.
EN / DE