Connecting Consciousness

Przebudzanie

Drodzy przyjaciele,
świat się zmienia na naszych oczach. Niektórzy pozwalają sobie na postrzeganie tych zmian w nieco inny, głębszy sposób, niż przedstawiają to media głównego nurtu. Jesteśmy świadkami walki światła z ciemnością i jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do istnienia tego rodzaju podziału, może zadać sobie pytanie:

  • Czy świat w jakim żyję jest tym, co chciałbym dla siebie i dla swoich dzieci, wnuków?
  • Kto ponosi odpowiedzialność za to co czuję, gdy myślę o poniedziałku?
  • Dlaczego musimy płacić więcej za zdrową żywność?
  • Dlaczego unikanie zagrożeń i substancji szkodliwych stało się popularyzowaną przez media sztuką, lecz pociąganie do odpowiedzialności winnych tych zanieczyszczeń i zagrożeń pozostaje fikcją?
  • Dlaczego wydawane są miliardy na badanie początku świata, podczas gdy wciąż istnieje świat trzeci?
  • Czemu zdominował Nas system pomiaru zamożności lub IQ, ale brak jest skali Dobra?

Świat oparty na marży od sprzedaży, lub usług, zaprowadził nas tu, gdzie jesteśmy. Potrzeba bogacenia się elit i sukces mierzony zyskiem to ciągła konieczność zwiększania sprzedaży. Życie stało się polem bitwy, a gromadzenie kosztem innych, przedsiębiorczością. Najagresywniejsze postawy były nagradzane stanowiskami, symbolami dostatku i statusem społecznym. Wielu stało się ofiarą, a wielu “zwycięzcami”, lecz skutkiem jest nieprzerwana lecz niedostrzegalna walka między ludźmi. Wieczny trud zdobywania, zamiast przyjemności służenia pomocą, robi z nas konkurentów, nie przyjaciół. Ludzkie działania nie wynikają już z odruchu serca, lecz coraz częściej z konieczności przetrwania lub chęci zysku. Nie służy to człowiekowi jako gatunkowi, jako jednostce i planecie jako organizmowi.

Jednak często spotykane stwierdzenia „tak już jest” lub „nic nie zmienisz” mają realną szansę stracić na aktualności. Osoby śledzące wydarzenia na świecie i posiadające umiejętność:

  • wzniesienia się ponad podziały i preferencje;
  • wyciągania wniosków ze zdarzeń zamiast ich oceny;
  • przedłożenia poszukiwania prawdy ponad jej głoszenie;
  • dostrzegania / czucia energii stojących za wieloma wydarzeniami,

widzą, że jesteśmy tu, ponieważ tak właśnie zaprojektowany został ten system. Wiedzą, że istnieją realne siły i ludzie, w których żywotnym interesie leży utrzymywanie nas w dosłownym nieszczęściu, strachu, braku czasu i ciągłym pędzie za czymś, co staramy się znaleźć lub dogonić. Część z nas już wie, że to nie my, ludzie, stanowimy problem. Problem stanowią architekci tej utopijnej konstrukcji świata, chowający się daleko, daleko za ekranami telewizorów i łamami gazet.

Skoro więc źródłem naszych niepokojów i niepowodzeń jest świadomy zamiar pewnej grupy ludzi, utrzymującej nas dzięki mediom w przekonaniu, że inaczej być nie może, możliwość zmiany naprawdę istnieje. Jednymi z pierwszych sposobów na zmianę tego paradygmatu będą projekty mające na celu postawienie Człowieka na miejscu pierwszym. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Projekty.

Poniżej znajdziesz niektóre z materiałów pomocnych w spojrzeniu na zachodzące na świecie zmiany w sposób odmienny niż dotychczas, być może. Jeżeli kwestie poruszane w przedstawionych materiałach są ci znajome, zapraszamy Głębiej

EN / DE